1.jpg1uline.jpg25.jpg27.jpg29.jpg33.JPG34.JPG35.JPG36.JPG37.JPG38.JPG39.JPG40.JPG

Meble ogrodowe

Dla wielu z nas ogród często stanowi bardzo ważną część przestrzeni życiowej, dlatego przywiązujemy wagę do jego wyglądu oraz funkcjonalności. Meble ogrodowe są więc nie mniej ważne. Istnieją dosłownie dziesiątki rodzajów mebli, meble designerskie czy bardziej klasyczne, które można umieścić na zewnątrz i które w znacznym stopniu wpływają na walory estetyczne nie tylko ogrodu, ale i całego domu.

Estetyka i bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o wybór dobrych mebli do ogrodu istnieją pewne aspekty, o których należy pamiętać. Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo mebli, które kupujesz. Zastanów się, czy wybrane meble są bezpieczne dla dzieci, zabezpiecz ostre narożniki, aby zapobiec skaleczeniom. Niezbędne będą też miękkie poduszki. Pamiętaj także, że wskazane jest, aby meble ogrodowe znajdujące się na zewnątrz, takie jak np. wykonane z rattanu, były mocno przytwierdzone do ziemi, aby zapobiec ich zdmuchnięciu. Po drugie, zestawy mebli ogrodowych, na jakie się zdecydujesz, powinny być dobrej jakości i pasować do innych dodatków oraz elementów dekoracyjnych znajdujących się w ogrodzie. Wtedy całość będzie prezentować się naprawdę dobrze, a Ty będziesz mógł spędzić czas w przyjemnym otoczeniu.

Dbałość o meble ogrodowe

Jednym z problemów z meblami ogrodowymi, zwłaszcza jeśli są wykonane z drewna jest fakt, że mają tendencję do reakcji na zmienne warunki pogodowe. Meble drewniane wymagają bowiem troski, aby mogły pozostać częścią Twojego ogrodu przez wiele lat. Kupno dobrej jakości i kosztownych mebli ogrodowych na zewnątrz nie wystarczy. Utrzymanie ich w dobrym stanie jest konieczne, aby całość mogła dobrze się prezentować. Ważne z pewnością będzie regularne polerowanie i woskowanie na przykład blatu stolika, co poprawi jego wygląd i żywotność na długie lata.

Następną rzeczą, o której należy pamiętać, jest zainwestowanie rozsądnej kwoty na właściwą konserwację mebli ogrodowych. Reprezentacyjne meble ogrodowe to z reguły nieco większa inwestycja. Jeśli nie są właściwie konserwowane, ich żywotność ulega znacznemu skróceniu. Meble wykonane ze stali nierdzewnej, odpornej na działanie warunków atmosferycznych i wiele uszkodzeń mechanicznych, nie wymagają specjalnej troski. Dzięki temu zachowasz je w dobrym stanie na wiele długich lat. Jest to więc inwestycja, która się opłaca.

Meble ogrodowe – solidne wykonanie i elegancja

Dostępny w naszej ofercie narożnik ogrodowy został wykonany ze stali nierdzewnej. Poduchy na narożnik uszyto z kolei ze specjalnego materiału odpornego na działanie warunków atmosferycznych. Stolik powstał ze stali nierdzewnej, a jego blat z drewna dębowego. Za dodatkową dopłatą można również wybrać blat granitowy.

Dobra jakość materiałów, takich jak te użyte w przypadku prezentowanego narożnika daje gwarancję, że meble będą służyć przez długie lata. Ponadto solidność wykonania zawsze przekłada się na estetykę. Dzięki pięknie wykonanym meblom można prawdziwie odmienić styl nie tylko ogrodu, ale i charakter całego domu oraz jego otoczenia, maksymalnie dopasowując go do oczekiwań domowników.

 

  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • IMG_9414
  • IMG_9610